حسین اخگرپور اظهار کرد: با توجه به اجرای طرح ساماندهی معتادان متجاهر در شهر تهران با مشارکت یگان حفاظت شهرداری، پایگاه دهم مبارزه با مواد مخدر، گشت سازمان خدمات اجتماعی، شهربان و حریم‌بان نواحی، کلانتری‌های منطقه طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر در فضا‌های بی دفاع شهری، خلازیر، باغ انگوری، زمین‌های بایر اطراف میدان مرکزی میوه و تره بار انجام شد.

وی ادامه داد: اغلب کارتن خواب‌ها و معتادان متجاهر در فضا‌های بی‌دفاع شهری و حاشیه بزرگراه‌ها بیتوته می‌کنند که این طرح با توجه به دستور شهردار تهران مبنی بر طرح سامان بخشی آسیب‌های اجتماعی، تامین امنیت شهروندان و کنترل بزهکاری اجرایی شد.

به گفته این مسئول، معتادان متجاهر پس از جمع‌آوری برای ساماندهی و غربالگری به مراکز تخصصی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران منتقل می‌شوند.

اخگرپور با اشاره به اینکه این مانور با هدف بهبود کیفیت زندگی شهروندان و پیگیری درخواست‌های آنان اجرایی شده تصریح کرد: طرح سامان بخشی اجتماعی به منظور جمع آوری معتادان متجاهر، زباله گردها، متکدیان و کودکان کار به طور جدی در این منطقه پیگیری و اجرا می‌شود.

دیگران خوانده اند:  تجربیات تهران در حوزه شهری و فضای سبز به «واسط» عراق منتقل شود

سرپرست شهرداری منطقه ۱۹ تهران از شهروندان خواست در صورت مشاهده محل‌های تجمع معتادان، به سامانه ۱۳۷ اطلاع دهند تا در اسرع وقت نسبت به جمع آوری و ساماندهی این افراد اقدام شود.

طرح جمع آوری معتادان متجاهر در منطقه ۱۹ با حضور احمد احمدی صدر مدیر کل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، سرهنگ حسنه معاون یگان حفاظت شهرداری تهران و مدیران شهری این منطقه همراه بود.

منبع: ایرناSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *