دوشنبه بود که  حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان وارد دمشق شد؛ سفری که بسیاری از اهمیت آن صحبت کردند.

سفری که طی آن بیشترین اظهارات درباره جنایت رژیم صهیونیستی در دمشق و حمله به کنسولگری و پاسخ ایران انجام شد.  

طی این سفر وزیر خارجه کشورمان اعلام کرد که چگونگی واکنش ایران تعیین شده و این پاسخ قطعی است و رژیم صهیونیستی طی روز‌های آینده، روز‌های سختی را تجربه خواهد کرد.

رژیم صهیونیستی تنبیه خواهد شد

او همچنین در نشست مشترک خبری با فیصل مقداد، همتای سوری بر مسئول بودن کاخ سفید در زمینه حمله به کنسولگری ایران در دمشق و لزوم پاسخگو بودن واشنگتن چندین نوبت تاکید کرد و گفت: «از دمشق با صدای بلند اعلام می‌کنم آمریکا در این حادثه مسئولیت دارد و باید پاسخگو باشد. رژیم اسرائیل تنبیه خواهد شد.»

علاوه بر وزیر خارجه کشورمان سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان نیز در مراسم بزرگداشت شهدای حمله به کنسولگری ایران در دمشق گفت: «آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها فهمیده‌اند که پاسخ ایران به این تجاوز صهیونیست‌ها در راه است.»

دیگران خوانده اند:  چندجانبه‌گرایی ستون اساسی برای تقویت صلح است

صحبت‌هایی که آتش ترس و بلاتکلیفی را بیش از قبل در دل صهیونیست‌ها انداخته است.

 حمله به کنسولگری با هدف وارد کردن بازیگران بین المللی به یک جنگ منطقه‌ای است

حسن هانی زاده کارشناس مسائل سیاست خارجی در این باره گفته است: حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق نقض آشکار قوانین بین المللی و حاکمیت ملی کشور میزبان یعنی سوریه است که سال‌ها درگیر بحران داخلی و مقابله با گروهک‌های تروریستی است و نشان میدهد که ارتباط تنگاتنگی بین گروهک‌های تروریستی و صهیونیست‌ها وجود دارد به همین دلیل هم ایران تمام اقدامات دیپلماتیک خود را براساس سازو کار‌های وین و ژنو برای محکومیت حمله به کنسولگری به کار گرفته است. کنسولگری‌ها دارای مصونیت بین المللی هستند و این اقدام رژیم صهیونیستی یعنی به هیچ ساز و کار بین المللی پایبند نیست.

وی با اشاره به صحبت‌های وزیر خارجه تصریح کرد: پاسخ ایران قطعا پاسخ پیچیده ترکیبی و دربر گیرنده تمام جنبه‌های امنیتی و نظامی و سیاسی خواهد بود. طبیعی است که ایران شتابزده عمل نخواهد کرد؛ زیرا حمله به کنسولگری با هدف کشاندن ایران به یک عکس العمل شتابزده و وارد کردن کشور‌های منطقه و بازیگران بین المللی به یک جنگ منطقه‌ای است. تجربه ثابت کرده هرگاه این رژیم با بن بست  داخلی مواجه میشود سعی بر گسترش این بحران دارد و در تلاش است تا کشور‌های مختلف را وارد این بحران کند تا باتلاق غزه خارج شود از همین رو ایران هوشمندنه عمل کرد و رایزنی‌های بین ایران و منطقه برای پاسخگویی به این حمله صورت گرفته است وسفر وزیر خارجه به دمشق و عمان برای رایزنی‌ها پیرامون پاسخ بوده و در زمان و مکان مناسب پاسخ خواهد داد.

دیگران خوانده اند:  بررسی عوامل حوادث جاده‌ای در ایام نوروز در کمیسیون عمران مجلس

ایران با یک جنگ ترکیبی رژیم صهیونیستی را پشیمان خواهد کرد

حسین کنعانی مقدم کارشناس مسائل منطقه نیز بیان کرد: سفر به سوریه برای بزرگداشت شهدای حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق و رایزنی برای یک اقدام مشترک بین جبهه مقاومت وایران برای یک اقدام پشیمان کننده و سفر بسیار مهمی بود. با هماهنگی‌هایی که در دمشق ایجاد شد کشور‌های جبهه مقاومت اعلام آمادگی کردند تا بتوانند خودشان هم در یک انتقام سخت وارد شوند یا به صورت تک نفره و یا به صورت همه جانبه.

وی ادامه داد: همچنین با صحبت‌های وزیر خارجه درباره قطعی بودن این انتقام و همچنین صحبت‌های سید حسن نصرالله تمام معادلات رژیم صهیونیستی برهم خورد و در حال حاضر در سردگرمی مهمی هستند. ما یک اقدام ترکیبی را خواهیم داشت که از انواع اقدامات متشکل خواهد بود. در زمان و مکان مناسب قطعا این اقدام صورت گرفت و این رژیم را از ادامه جنایت در منطقه پشیمان خواهد کرد.

دیگران خوانده اند:  تأکید بر لزوم اجرای وظایف قانونی همه بخش‌های حاکمیتی در موضوع عفاف و حجابSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *