به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران  در حالی که به فصل جابه جایی نقل و انتقالات  و بازار اجاره مسکن  نزدیک می شویم که هنوز بسیاری از مستاجران موفق به دریافت تسهیلات ودیعه مسکن نشده‌اند این در حالی است که دولت از سال ۹۹ با تصویب پرداخت تسهیلات ودیعه سعی کرد کمک هزینه‌ای را برای مستاجران در نظر بگیرد.

طبق آخرین آمارهای ارائه شده  از سوی وزارت راه و شهرسازی  ۳۲ همت به ۴۳۱ هزار و ۴۰ متقاضی تا به امروز  تسهیلات ودیعه مسکن   از ابتدای دولت سیزدهم پرداخت شده  وتنها ۹۵۴ هزار و ۸۱۲ متقاضی به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن معرفی شدند.

 این در حالی است  که سیدعباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن گفته است   ۱۷۰ درصد مبلغ تسهیلات حمایتی بانک مسکن برای مستاجران افزایش یافته  و ۱۵،۸۰۴ فقره تسهیلات ودیعه مسکن در سال ۱۴۰۲ به مبلغ بیش از ۹ هزار و ۸۳ میلیارد ریال پرداخت شده است.

دیگران خوانده اند:  نرخ بهره بین بانکی به ۲۳.۵۱ درصد رسید + جدول

وی گفت: این بانک در دولت سیزدهم، ۲۹ هزار و ۷۵۴ فقره تسهیلات ودیعه مسکن به مبلغ بیش از ۱۴ هزار و ۵۰۵ میلیارد ریال پرداخت کرده است که ۱۵ هزار و ۸۰۴ فقره از این تسهیلات به مبلغ بیش از ۹ هزار و ۸۳ میلیارد ریال به سال ۱۴۰۲ اختصاص دارد که با افزایش حدود ۱۷۰ درصدی در مبلغ تسهیلات نسبت به سال ۱۴۰۱ همراه بوده است.

مدیرعامل بانک مسکن افزود: با توجه به تاکیدات مکرر رییس‌جمهور مبنی بر کاستن دغدغه‌های مردم در تامین ودیعه مسکن، بانک مسکن با تمام توان و تلاش خود، نسبت به پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به معرفی‌شدگان کمیته امداد امام خمینی (ره)، مددجویان سازمان بهزیستی کشور و سایر متقاضیان  اقدام کرده است.

براساس این گزارش  یکی از مهم ترین اقداماتی که خود می تواند بازار مسکن را به آرامش و ثبات برساند استفاده از ظرفیت های مردمی از طریق پرداخت تسهیلات ساخت است  چراکه این اقدام  خود می تواند بازار را  آرام تر و متقاضیان بیشتری را پای کار بیاورد.

دیگران خوانده اند:  ورود ۸۵۳ میلیارد تومان نقدینگی به صندوق‌های با درآمد ثابت در هفته‌ای که گذشتSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *