حسین کریمیان از محققان این طرح با اشاره به فعالیت این شرکت دانش‌بنیان در حوزه تجهیزات پایش و کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی، اظهار کرد: این شرکت دانش‌بنیان با استفاده از دانش فنی بومی، در زمینه تولید تجهیزات نمونه‌برداری و اندازه‌گیری آلاینده‌های محیط زیستی فعالیت دارد و علاوه بر این، در زمینه توسعه راهبری تصفیه‌خانه‌ها و ارائه راهکار‌های فناورانه برای کنترل انتشار آلاینده‌های هوا و تولید بیوگاز از پسماند‌ها حرکت می‌کند.

وی به برخی از محصولات تولیدی این شرکت اشاره کرد و افزود: غبارسنج قابل حمل خروجی دودکش صنایع، گازسنج محیطی، تیرگی سنج اگزوز خودرو، گازسنج خروجی اگزوز خودرو، صوت سنج محیطی، دستگاه اندازه‌گیری ذرات معلق هوای آزاد، ایستگاه‌های پایش آلودگی هوای شهری، تنها بخشی از محصولات و تجهیزات این شرکت هستند.

 کریمیان با اشاره به طراحی، ساخت و نصب سیستم‌های فیلتراسیون هوا و آب در صنایع، افزود: علاوه بر راه‌اندازی سامانه‌های تصفیه آب و هوا، طراحی، نصب و راهبری سیستم‌های خورشیدی نیز توسط این مجموعه دانش‌بنیان انجام می‌شود. سنجش و کاهش آلاینده‌های هوا، آلاینده‌های آب و فاضلاب، پسماند و ارائه خدمات کالیبراسیون تجهیزات اندازه‌گیری از دیگر فعالیت‌های شرکت است.

دیگران خوانده اند:  انتقاد دبیر ستاد حقوق بشر از سکوت سازمان‌های بین‌المللی در قبال جنایت‌های رژیم صهیونیستی

مدیرعامل این شرکت با اشاره به صرفه‌جویی ارزی به واسطه تولید و تجاری‌سازی ۱۱ محصول دانش‌بنیان در حوزه پایش آلایندگی محیط زیست، گفت: علاوه بر این، همکاری در پروژه‌های کاهش آلاینده‌های محیطی صنایع و نیز تصفیه آب نیز به صورت غیر مستقیم زمینه‌ساز صرفه‌جویی ارزی و سدی بر خروج میلیون‌ها دلار ارز از کشور شده است.

منبع:ایسنا



Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *