حامد یزدی مهر، بعد از ظهر سه شنبه از صدور هشدار نارنجی هواشناسی خبر داد و اظهار کرد: سازمان هواشناسی برای فردا چهارشنبه ۲۲ و روز پنج شنبه ۲۳ فروردین ماه تشدید فعالیت سامانه بارشی با بروز رگبار باران، رعد و برق، وزش باد خیلی شدید و احتمال بارش تگرگ در نیمه شمالی و غرب استان تهران به ویژه ارتفاعات را پیش بینی کرده است که به موازات این سامانه مخاطراتی نظیر آب گرفتگی، لغزندگی معابر و جاده‌ها و اختلال در تردد دور از انتظار نیست. 

یزدی مهر با اشاره به مخاطرات پیش بینی شده در خصوص احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها در نقاط مذکور هشدار داد و گفت: از همه شهروندان می‌خواهیم با تکیه بر هشدار نارنجی صادر شده، از توقف در بستر مسیل‌ها و حاشیه رودخانه‌ها به طور جدی خودداری کنند و مسئولان مربوطه نیز از پاک سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب رو‌ها مطمئن شوند. 

دیگران خوانده اند:  زمان بهره برداری از خط ۱۰ مترو تهران اعلام شد

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران به احتمال رخداد صاعقه، وقوع پدیده مه و محدودیت دید به ویژه در گردنه‌های کوهستانی استان نیز اشاره کرد و افزود: به رانندگان و مردم عزیزی که قصد سفر و تردد از مسیر‌های کوهستانی را دارند توصیه می‌شود ضمن رعایت جانب احتیاط، از تجهیز و سلامت خودرو اطمینان حاصل کنند. 

وی در خصوص امکان لغزش سنگ و ریزش بهمن در ارتفاعات بالادست نیز هشدار داد و گفت: اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی به ویژه صعود به ارتفاعات بالادست در دستور کار همه عزیزان به ویژه کوهنوردان باشد تا خدایی ناکرده با حادثه ناگوار مواجه نشویم. 

یزدی مهر در خصوص احتمال وزش باد شدید تا خیلی شدید، در مناطق غربی و جنوبی استان تهران نیز هشدار داد و عنوان کرد: استحکام سازه‌های موقت و سست مانند داربست‌ها، عدم استقرار در مکان‌های مرتفع مانند دکل‌ها و داربست‌ها، اجتناب از پرواز گلایدر و هواپیما‌های سبک، عدم تردد و توقف کنار درختان کهنسال و سازه‌های ناتمام و احتیاط در انجام امور عمرانی برای دو روز آینده همواره مورد تاکید مدیریت بحران است. 

دیگران خوانده اند:  وظیفه یگان‌های تکاوری در مناطق کویری، تامین امنیت است

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر ضرورت آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی تاکید و اظهار کرد: مدیریت بحران تا پایان فعالیت سامانه‌های پیش بینی شده در آماده باش کامل خواهد بود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهرانSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *