محمد کاظم انبارلویی فعال سیاسی اصولگرا و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در ارتباط با شرایط این روز‌های رژیم صهیونیستی اظهار کرد: رژیم صهیونیستی اکنون شرایط بسیار سختی را تجربه می‌کند. آنها اکنون با بحران مشروعیت جهانی رو به رو شده اند. در روز قدس بسیاری از مردم جهان به خیابان‌ها آمدند و شعار مرگ بر اسرائیل و آمریکا سردادند و  جنایات و نسل کشی آن‌ها را محکوم کردند.

وی ادامه داد: در داخل  سرزمین‌های اشغالی اوضاع به هم ریخته است و اگر نتانیاهو به هر دلیل برکنار شود و آتش بس را قبول کند دیگر دولتی به نام دولت اسرائیل باقی نخواهد ماند، برای آن که آنها در داخل به  قدری اختلاف  دارند که نمی‌توانند یک دولت مشترک و بدون مشکل را سر پا نگهدارند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی افزود: خانواده اسرای اسرائیلی به همراه بسیاری از مردم در سرزمین‌های اشغالی در این مدت همیشه در خیابان‌ها بوده و به سیاست‌های جنگی نتانیاهو معترض هستند، وضع اقتصاد در اسرائیل به هم ریخته و دیگر حتی توریست هم به این کشور سفر نمی‌کند و درآمد صنعت توریست صهیونیست‌ها که از درآمد‌های اصلی آنها محسوب می‌شود را از دست داده اند و اکنون می‌توان گفت تنها تروریست‌ها در سرزمین‌های اشغالی حضور دارند.

دیگران خوانده اند:  پیام تبریک رئیس جمهور به مناسبت قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی در آسیا

انبار لویی گفت:آنها در شمال با حمله حزب الله رو به رو هستند و در جنوب هم به همین شکل و در کرانه باختری و نوار غزه در تله‌ای افتاده‌اند که فرار از این تله برای آنها ممکن نیست. اسرائیل وضعیتی دارد که در درون این تله دست و پا می‌زند و در بیرون هم حلقه‌ای از آتش مقاومت و جبه مقاومت را مقابل خود می‌بیند این شرایط امروز صهیونیست‌ها است.

وی تاکید کرد: برای همین در چنین وضعی با وجود شخص دیوانه‌ای مانند نتانیاهو باید انتظار هر اقدام احمقانه‌ای را از طرف آنها داشته باشیم.

وی افزود: حمله به کنسولگری ایران در دمشق نشانگر حماقت نتانیاهو بوده است و ایران ثابت کرده است که هر ضربه‌ای را ۱۰ برابر سخت و جدی‌تر جبران می‌کند. هر چند که اکنون پاسخ محقق شده است. وجود اسرائیل در درون این تله آتش پاسخ بزرگی است، اما همانطور که رهبری بیان کردند پاسخ پشیمان کننده‌ای را صهیونیست‌ها در یافت می‌کنند.

دیگران خوانده اند:  بیانیه نمایندگان مجلس در حمایت از دانشگاهیان حامی مردم مظلوم غزه در آمریکا و اروپا

انبارلویی در انتها گفت: ما در روز‌های آینده شاهد این پاسخ راهبردی خواهیم بود. پاسخ ما لزوما پاسخ مستقیم نخواهد بود. به هر حال در شورای امنیت ملی تصویب شده که باید پاسخ محکی داشته باشیم، اما این پاسخ قطعا اسرائیل را بیشتر به فروپاشی و زوال نزدیک خواهد کرد.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *