سعید چلندری مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی گفت: ۳۱ درصد افزایش مسافر و ۲۵ درصد افزایش پرواز در پرواز از  شهر فرودگاهی امام خمینی داشته ایم.

به گفته وی ۳هزار و۹۹۴ پرواز در ایام نوروز انجام داده ایم که از این تعداد  ۶۲۵هزار و ۷۲۵ نفر  مسافر جابه جا شده اند.

او افزود: در این بازه زمانی   ۴۵ درصد  در بار تجاری مسافری رشد داشته‌ایم.

چلندری بیان کرد: ۱۴ شرکت هواپیمایی و ۳۴ شرکت هواپیمایی خارجی در فرودگاه‌ها  امام  حضور داشتند و  سهم پرواز در  شرکت های خارجی  ۴۶ درصد  بوده است.وی افزود: ۱۸۲۰ پرواز  هواپیمایی خارجی انجام دادند و سهم شرکت های  داخلی ۵۴ درصد بوده به طوری که‌ ۲هزار و ۱۷۴ پرواز  توسط شرکت  های داخلی انجام شد.

 مدیرعامل شرکت  شهر فرودگاهی امام خمینی  بیان کرد: بیشترین مقاصد پروازهای خارجی به  ترکیه ، دوبی و عتبات عالیات بوده است.

 چلندری بیان کرد: ۹۳۲ پرواز که حدود ۲۶ درصد می شود به  ترکیه  که حدود ۱۷۵هزارو  ۵۰۰ نفر می شود ۶۳۲ پرواز به دبی که حدود ۱۰۵هزار و ۶۰۰ می شود و شامل  ۱۴ درصد از پرواز های خارجی می‌شود به  دبی پرواز داشته است.   ۴۸۷ پرواز   به کشور عراق  انجام شده که ۱۳ درصداز  سهم پروازها را در برمی‌گیرد.

دیگران خوانده اند:  سالانه ۳۵ هزار دستگاه تراکتور در کشور تولید می‌شود

او گفت: میزان تاخیرات در پروازهای خارجی  به ۱۹ دقیقه رسیده و  خوشبختانه  امسال  پرواز کنسلی نداشته‌ایم و در صدور مجوزها به هیچ عنوان کنسل پرواز  وجود نداشت و مسافر جا مانده هم در این بخش نداشته‌ایم.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *