عصر یکشنبه در نشست مشترک منتخبان مجلس دوازدهم و هیات دولت، گفت: در جهت افزایش درآمدها در کشور و در جهت کاهش و متعادل کردن هزینه‌ها در کشور تلاش کنیم. هر چه درآمد افزایش یافته و هزینه‌ها تعدیل شود، مورد اعتنای همه است.

رییس‌جمهور تاکید کرد: نگاه ملی به مسائل داشتن هم برای دولت و هم برای مجلس بسیار مهم است. نگاه ملی می‌تواند برای کشور گره گشا باشد.

رئیسی گفت: اعتماد به داشته‌های کشور و دستان توانای مردم شرط اصلی موفقیت است و یقین می‌دانیم که می‌تواند مشکلات را حل کند.

رییس جمهور افزود: دشمن تلاش می‌کند تولید رشد نداشته باشد و در علم به فناوری نوین دست نیابیم اما همه این توطئه‌ها نقش بر آب خواهد شد. به لطف خدا جهش تولید را با حساسیت دنبال می‌کنیم و ان شاء الله سازوکار لازم را برای مشارکت مردمی فراهم می‌کنیم تا مردم احساس نقش آفرینی در پیشرفت اقتصادی کشور داشته باشند این با بخشنامه و سخنرانی ایجاد نمی‌شود.

دیگران خوانده اند:  اهدای زمین رایگان بهترین راه خانه‌دار کردن مردم است

وی تاکید کرد: احساس مشارکت در رشد اقتصاد و جهش تولید، امری القایی نیست بلکه باید اتفاق افتد.

رئیس‌جمهور ماه مبارک رمضان را ماه خودسازی و دگرخواهی در پرتو خداخواهی دانست و تصریح کرد: توجه به دیگران در ماه مبارک رمضان مورد تاکید بیشتری قرار دارد و شان این نشست نیز به اعتبار حضور منتخبین ملت برای خدمت‌رسانی، تسهیل زندگی مردم و ارتقای کشور در حوزه‌های مختلف است.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه همه کسانی که در این نشست حضور دارند، منتخب مردم هستند، افزود: شان این جمع خدمت به مردم برای کسب رضایت پروردگار متعال است؛ لذا اینجا جمع شده‌ایم تا هم از کسانی که تا کنون در کسوت نمایندگی برای گره‌گشایی از زندگی مردم خدمت و تلاش کرده‌اند قدردانی و هم برای کسانی که در انتخابات اخیر اعتماد مردم را برای حضور در عرصه خدمت جلب کرده‌اند، آرزوی توفیق کنیم.

وی همفکری، همگرایی، هم‌اندیشی و همکاری را در میدان خدمت به مردم بسیار مهم و ضروری دانست و اظهار داشت: خروجی تلاش‌های نمایندگان مجلس و کارگزاران دولت باید کسب رضایت حضرت حق از مسیر کسب رضایت خلق‌الله باشد.

دیگران خوانده اند:  حجت‌الاسلام حاج علی اکبری خطیب این هفته نماز جمعه تهران

رئیس جمهور با اشاره به تفویض مسئولیت قانونگذاری در قانون اساسی به مجلس شورای اسلامی، وجود هماهنگی و تصویب قوانین اجرایی و عملیاتی از سوی قوه مقننه را منتج به خدمت بیشتر به مردم عنوان کرد و گفت: اصالت قانونگذاری و تفاهم و همگرایی باید دو محور اصلی همکاری مجلس و دولت برای خدمتگزاری باشد؛ باید قانونمداری و اجرای قانون و نظارت‌پذیری ارزش تلقی شده و قانون گریزی و نظارت گریزی مورد نکوهش واقع شود.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه در قانونگذاری باید نیاز‌های مردم بر اساس اولویت و اهمیت مورد توجه باشد، خاطرنشان کرد: بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز اولویت با موضوع اقتصاد است و اگر چه همه شئون باید مورد توجه باشد، اما اقتصاد باید در محور توجهات و تلاش‌های همه ما باشد و در تلاش برای حل مسائل اقتصادی نیز باید لایحه‌محوری اصل قرار گیرد.Source link

دیگران خوانده اند:  اقدامات رژیم صهیونیستی امنیت کل منطقه را به خطر انداخته است
سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *