مجید جلالی رئیس کمیته توسعه و پیشرفت فدراسیون فوتبال با اشاره به انتشار تاریخچه عمر مربیگری در فوتبال باشگاهی کشور از سوی این کمیته گفت: این تحقیق می‌تواند آسیب شناسی بزرگی برای ایجاد دیدگاه جدید در حوزه مدیریت فوتبال باشگاهی کشور شود. پژوهش آماری صورت گرفته از قلب ادوار مختلف فوتبال باشگاهی می‌تواند شاخص‌های قابل قبولی را در اختیار مدیران و حتی مالکان بخش خصوصی برای ورود به این عرصه و همچنین نحوه انتخاب مربی کند.

او افزود: در حقیقت اگر قرار بر حفظ منافع باشگاه‌ها باشد نیاز است علم و تاریخچه مربیگری در کشور هم مورد بررسی قرار بگیرد تا مدیران باشگاه‌ها متوجه عمق تصمیم گیر‌ی های خود در ابتدای هر دوره از لیگ و همچنین تغییر مربی برای بهبود شرایط خود باشند.

جلالی درباره جلوگیری از هدر رفتِ منابع مالی هنگام انتخاب راهکار مناسب برای نتیجه گیری و تعیین استراتژی برای باشگاه‌های فوتبالی تصریح کرد: قطعا هیچ شرکت فعال اقتصادی در فوتبال دوست ندارد پولش را بابت انتخاب‌های ناصحیحی خرج کند بلکه تمایل دارد کار اصولی انجام دهد. همانطور که در تحقیقی مربوط به عمر مربیگری در ۲۲ دوره لیگ برتر ایران اشاره شد ۸۳ درصد تغییرات روی نیمکت یک تیم در یک فصل خنثی یا منفی بوده است. ما باید به باشگاه‌ها کمک کنیم تا علم مدیریت خود را افزایش دهند.

دیگران خوانده اند:  امیدوارم در مسابقات جهانی خوشرنگ‌ترین مدال را بگیرم

رئیس کمیته توسعه و پیشرفت فدراسیون فوتبال با اعلام آمادگی کمیته توسعه برای کمک به باشگاه‌ها گفت: بخش توسعه و پیشرفت فدراسیون فوتبال همچون سایر بخش‌ها آمادگی خود را برای هرگونه کمکی به باشگاه‌ها در زمینه سنجش انتخاب مربیان و تعیین استراتژی برای تیم‌ها و مدیران اعلام می‌کند.

جلالی درباره فعالیت مهم دیگر در زمینه آموزش مربیان برای پیشرفت آنها در علم فوتبال خاطرنشان کرد: با تغییرات کلی در این حوزه روبرو هستیم. مطالب درسی و نحوه برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای مربیان به طور کامل تغییر می‌کند. علاوه بر سرفصل‌های AFC نیازمند نکته‌های مرتبط با فوتبال روز دنیا هستیم تا به مربیان خود آموزش دهیم. ضمن اینکه مدرک مربیگری باید همیشه به روز رسانی شود و این موضوع با برگزاری کارگاه‌های مرتبط با سطح مربیان اتفاق می‌افتد.

رئیس کمیته توسعه و پیشرفت فدراسیون فوتبال به تیم‌های پایه نیز اشاره کرد و یادآور شد: فعالیت‌های فدراسیون فوتبال بسیار گسترده است که شامل هفت رده سنی در فوتبال پایه است. با توجه به آنچه در قانون آمده است بررسی‌های جمعی صورت گرفته که در اختیار هیات رئیسه فدراسیون نیز قرار گرفته تا آنها در این باره تصمیم گیری نهایی داشته باشند.

دیگران خوانده اند:  تلاش می‌کنم هواداران به تیمشان افتخار کنندSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *