معاون پارلمانی رییس جمهور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رییس جمهور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره راهکارهای تحقق شعار سال گفت:  مساله عمده کشور اقتصاد است که چند سال است که مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند به ویژه تولید، زیرا تولید را کلید حل مشکلات می‌دانند و اگر ما تولید را افزایش دهیم موضوع بیکاری با ایجاد ظرفیت‌های جدید شغلی خواهد شد. ما مشکل کمبود ارز را داریم و اگر تولید ما در کشور  افزایش پیدا کند نیاز ما به ارز کمتر خواهد شد و حتی می‌تواند برای کشورمان ارز آفرینی داشته باشد. 

وی ادامه داد: لذا بحث تولید بسیار مهم است، اما اینکه دولت به تنهایی جهش تولید را محقق کند میسر نیست. ما در دهه اول انقلاب نگاهی داشتیم به اینکه خیلی از امکانات در کنار دولت قرار بگیرد که مقداری افراط در این زمینه صورت گرفت. بعدد‌ها با تفسیری که از اصل ۴۴ قانون اساسی صورت گرفت و سیاست‌های کل اصل ۴۴ که هم بخش دولتی، هم بخش خصوصی و هم تعاونی‌ها را داشتیم بر این مبنا می‌توان مردمی سازی اقتصاد را اجرایی کرد.

دیگران خوانده اند:  اعطای مدرک دکترای افتخاری دانشگاه کراچی به رئیسی

 معاون پارلمانی رییس جمهور گفت:  دولت باید زمینه را در این امر محقق کند. در حال حاضر در مناطق آزاد بسته‌های سرمایه گذاری فراهم شده است و بررسی می‌شود که در چه پروژه‌هایی بخش خصوصی می‌تواند سرمایه گذاری کند و دولت هم باید حمایت و نظارت خود را داشته باشد، زیرا ما در مقطعی که خصوصی سازی داشتیم کاملا به ضرر کشور شد. باید همیشه اشراف وجود داشته باشد. 

حسینی افزود: همچنین در موضوع معادن که ظرفیت‌های بسیار خوبی در کشورمان داریم و همین می‌تواند به تولید کمک کند و یا دریا که ما هزاران کیلومتر ساحل داریم و لایحه توسعه سواحل نیز به مجلس داده شده است و امیدواریم زودتر نهایی شود و افراد بدانند که می‌توانند در این موضوعات سرمایه گذاری کنند و دولت هم حمایت لازم را انجام می‌دهد. همین طور در موضوع سیاست خارجی هم گام‌های خوبی برداشته شده و اسناد متعدد فراوانی داریم. باید این توافقات همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند به قرار داد تبدیل و اجرایی شوند که این می‌تواند آثاری اقتصادی داشته باشد و در تولید به ما کمک کند و ما صادرات بیشتری داشته باشیم.

دیگران خوانده اند:  تحقق رویکرد سردار سلیمانی در عملیات وعده صادق با تغییر موازنه قدرت به موازنه وحشت

وی خاطر نشان کرد: برای مثال در همین اتحادیه اقتصادی اوراسیا می‌توانیم از مزایای عضویت بهره بگیریم و با تعرفه گمرکی کمتر و یا صادرات کالا داشته باشیم. این شعار باید معیار ارزیابی مدیران ما قرار بگیرد و هر مدیری که کمک کرده تشویق شود و اگر افرادی کم کاری کرده‌اند نیز باید پاسخگو باشد. Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *