به گزارش روابط عمومی پلیس، دلاورمردی‌های پلیس در روز‌های اخیر در یادداشتی به قلم فاطمه سلیمانی آمده است: ۳۰ دقیقه بامداد ۱۶ فروردین ماه و در پی شنیده شدن صدای تیراندازی در بخش‌هایی از چابهار و راسک، معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان، حمله تروریستی در این استان را تایید کرد.

خبری با مضمون “حمله گروهک تروریستی جیش الظلم در راسک و چابهار” روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری رفت.

مدافعان امنیت در رویارویی با تروریست‌ها، مهاجمان وحشی را ناکام گذاشتند؛ تعدادی از تروریست‌ها کشته و زخمی شدند.

خبر رسید که در چابهار، تروریست‌ها در مواجهه با نیرو‌های حافظ امنیت به یکی از ساختمان‌های مسکونی نفوذ کردند و تعدادی از افراد را گروگان گرفتند. 

 در هیاهوی بازار داغ شایعات و اخبار، ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه ۱۶ فروردین‌ماه، سخنگوی فراجا با اعلام اینکه “دقایقی پیش با ورود یگان‌های ویژه فراجا، گروگان‌ها از دست تروریست‌ها آزاد شدند”، خبر داد: “واحد‌های مبارزه با تروریسم فراجا با وجود حضور تیم تروریستی در منطقه مسکونی و پُر تراکم شهر چابهار، این افراد را در محاصره کامل قرار داده و زمین‌گیر کردند. خوشبختانه در این عملیات که با مشارکت فراجا و سپاه پاسداران انجام شد؛ گروگان‌ها آزاد شده و در صحت و سلامت کامل هستند. “

دیگران خوانده اند:  نقره داغ شدن قاچاقچیان کالا در محور‌های منتهی به پایتخت

در این عملیات، نیرو‌های پلیس و سایر مدافعان امنیت، بار دیگر جلوه‌های ماندگاری از اقتدار، غیرت، شجاعت و ایثار و دلاوری را به زیبایی خلق کردند و به جان گذشتگی برای امنیتِ مردم، معنای مقدسی بخشیدند از جنس “شهادت”.

دستگیری عضو ارشد داعش

کمتر از ۴۸ ساعت دیگر، سخنگوی فراجا از دستگیری عضو ارشد داعش مشهور به “رامش” در کرج و دستگیری ۱۱ رابط آنها خبر داد؛ سردار “سعید منتظرالمهدی” اینگونه روایت کرد:

“در پی اشراف اطلاعاتی، همراهی و همکاری در شناسایی تروریست‌ها توسط شهروند مسئولیت‌پذیر طی تماس به‌موقع با پلیس ۱۱۰، موفق به دستگیری عضو ارشد داعش با هویت “محمد ذاکر” مشهور به “رامش” و ۲ نفر دیگر از واحد‌های تروریستی این گروهک در ماهدشت کرج شدیم. این افراد قصد عملیات انتحاری در عید فطر را داشتند. همچنین ۸ نفر از همراهان تروریست‌ها دستگیر شدند که خبر‌های تکمیلی در خصوص نحوه اقدامات و ارتباطات این تیم تروریستی اطلاع‌رسانی خواهد شد. “

دیگران خوانده اند:  تسویه بدهی شهرداری با بانک‌ها/ قرارداد چین ابهامی ندارد

اینها، تنها دو روایت از هزاران ماموریتی است که نیرو‌های پلیس، روزانه از مرز تا مرکز عملیاتی می‌کنند، دو روایت واقعی از عملیات‌های مقتدرانه و تحسین برانگیزِ پلیس، روایت‌های دلاورانه‌ای که در هیاهوی زندگی “گمنام” و “پنهان” است تا زندگی در حیات پر دوام امنیت این مرزو بوم تا همیشه تاریخ، جاری و ساری باشد. 

روایت اقتدار، جوانمردی، شجاعت، غیرت و از خودگذشتگی مردان و زنان سبزپوش، حکایت و حرف تازه‌ای نیست، روایت ساعت‌ها، روزها، سال‌هایست که می‌آیند و می‌روند، حکایت “ستاره‌هایی” است که شب و روز نمی‌شناسند و در همه ایام برای حفظ “حریم مقدس امنیت” خوش می‌درخشند و از “جان شیرین” می‌گذرند.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *