در راستای هماهنگی هرچه بیشتر به منظور اعزام بی دغدغه کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران به المپیک ۲۰۲۴ پاریس صبح امروز محمود خسروی وفا رئیس و سید مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک با نیکولاس روشه سفیر فرانسه و همراهانش در محل کمیته ملی المپیک دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این نشست خسروی وفا رئیس کمیته ملی المپیک ضمن تقدیر و تشکر از حضور سفیر و همراهانش در محل کمیته ملی المپیک اظهار کرد: بسیار خوشحالیم که می‌توانیم با برپایی نشست‌های این چنینی مسائل را مطرح می‌کنیم تا هم پاریس میزبانی خوبی داشته باشد و هم ما کاروانمان را بدون دغدغه به این بازی‌ها اعزام کنیم.

وی افزود: اطمینان دارم که پاریس با توجه به تجربیات ارزنده‌ای که در میزبانی و برگزاری رویداد‌های بزرگ مهم همچون المپیک دارد، این المپیک را نیز خوب و منظم برگزار می‌کند و با خبر‌هایی که به گوش می‌رسد مطمئناً یکی از بهترین و متفاوت‌ترین افتتاحیه‌های المپیک را نیز شاهد خواهیم بود.

دیگران خوانده اند:  کمک هزینه IOC در تیراندازی به افرادی که باید می رسید نرسید

خسروی وفا در ادامه به شرح وضعیت کاروان ایران پرداخت و گفت: تاکنون ۲۲ سهمیه المپیکمان نهایی شده است و پیش بینی می‌شود بین ۱۰ تا ۲۰ سهمیه دیگر نیز کسب کنیم؛ کاروان ایران نسبت به دوره قبل کوچک‌تر شده است چرا که تیم‌های والیبال و بسکتبال موفق به کسب سهمیه نشده‌اند و رشته کاراته از المپیک حذف شده است.

وی ادامه داد: آرزو می‌کنم فرانسه بازی‌های زیبایی برگزار کند و برای همه شرکت کنندگان خاطرات خوبی را بسازد. از همین جا پیشاپیش به خاطر همکاری و میزبانی خوب شما تبریک می‌گویم.

نیکولاس روشه سفیر فرانسه نیزضمن ابراز خرسندی بابت دومین دیدارش با مسئولان کمیته ملی المپیک کشورمان با هدف تعامل بیشتر برای حضور کاروان ورزشی ایران در المپیک پاریس گفت: من نیز متقابلاً امیدوارم کاروان ورزشی ایران در پاریس نتایج درخشانی کسب کند و ورزشکاران ایرانی موفق باشند و دفعه آینده که از موزه ورزش المپیک بازدید می‌کنیم شاهد مدال‌های این عزیزان که ازپاریس به ارمغان آورده‌اند، باشیم.

دیگران خوانده اند:  ماجرای تهدید کمک داور از زبان سرمربی استقلال خوزستان + فیلم

وی تاکید کرد: طبق سیاست گذاری‌های دولت فرانسه و ستاد برگزاری بازی‌ها؛ سفارتخانه‌های این کشور فقط و فقط طبق قوانین و دستورالعمل‌های اجرایی و ابلاغی عمل خواهند کرد. تاکید ستاد برگزاری بازی‌ها نیزبرهمراهی و همکاری همه جانبه با کمیته ملی المپیک در راستای حمایت از خانواده المپیک است.

وی ادامه داد: در سایر بخش‌ها و گروه‌ها طبق همان دستورالعمل اعلام شده سفارتخانه روال عادی طی خواهند شد.

در پایان این دیدار دکتر سید مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک و سرپرست کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۴ فرانسه نیز به تشریح برخی از محدودیت‌ها و موارد مربوط به کاروان از جمله هیئت همراه و کادر فنی تیم‌های اعزامی پرداخت که مقرر گردید در این زمینه و جهت تسهیل در روابط بین کمیته و سفارت طرفین نمایندگانی را معرفی کرده و از این پس پیگیر امور شوند.

در این نشست به جز مسئولان کمیته ملی المپیک و سفیر فرانسه، سهرابی رئیس کمیسیون بین الملل، فرید فتاحیان مدیر واحد بین الملل، محمود عبداللهی مدیر روابط عمومی و حمید رضا سلامی مدیر تشریفات کمیته ملی المپیک به همراه نیکولاس فردات و فیلیپینه برایگو همراهان سفیر فرانسه حضور داشتند.

دیگران خوانده اند:  مربی سابق بدنساز پرسپولیس درگذشتSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *