دانیال مرادی رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال با اشاره به اهمیت استفاده از سیستم داور ویدئویی به طور گسترده در فوتبال کشور گفت: از چند سال قبل پیش بینی‌هایی را در این زمینه با توجه به اصل مهم VAR در فوتبال روز دنیا داشتیم و قصد برگزاری کلاس‌های آموزشی برای جامعه داوری در این زمینه را کرده بودیم، اما زیرساخت‌های لازم مهیا نبود ولی به خوبی از اهمیت این موضوع بین هواداران فوتبال و ارکان مسابقه اطلاع داشتیم.

او افزود: با تلاش های گسترده مدیران فدراسیون  یکی از مهمترین اتفاقات عرصه VAR برای جامعه داوران رقم خواهد خورد.

مرادی با اشاره به داشتن مجوز اصلی فیفا برای برگزاری دوره های آموزشی گفت: با توجه به صدور لایسنس تدریس از سوی فیفا  فعلا تنها فردی هستم که امکان این امر را در کشور دارم. البته باید از زحماتی که محسن حکیم هم در امر VAR کشید، یادآوری کنیم. فدراسیون هم با توجه به مکاتباتی که با فیفا داشت توانست چهار نفر مدرس برای این دوره ترتیب دهد. آقای تامر دوری از مصر و اسماعیل الحافی از اردن که مسئول توسعه داوری فیفا در قاره آسیا برای برگزاری دوره مقدماتی VAR به کشور خواهند آمد. همچنین دو مدرس پرتغالی نیز برای آموزش اپراتورهای VAR حضور خواهند داشت. این دوره نقطه عطفی برای کلاس های VAR است.

دیگران خوانده اند:  تسلیت جامعه ورزش کشور به کیومرث هاشمی

رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال درباره جزئیات برگزاری این دوره تصریح کرد: کلاس آموزش تکنسین های اتاق VAR از شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ آغاز می شود. البته دوره مربوط به داوران نیز از دوشنبه ۲۷ فروردین تا جمعه ۳۱ فروردین برگزار خواهد شد. ۱۶ داور به همراه ۷ کمک داور و سه داور خانم که داوران زن به عنوان شرکت کننده جهت دانش افزایی در این دوره شرکت خواهند کرد که اتفاق مهم و گام اساسی در امر آموزش داوران برای VAR است.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *