سید احمد عبودتیان دستیار رئیس جمهور در امور مردمی سازی دولت با حضور در گفت و گوی ویژه خبری اظهار کرد: اکنون به صورت جدی تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله داریم و در این جنگ اقتصادی باید هر کسی هر توانی دارد وارد میدان شود و در عرصه نبرد اقتصادی باید جدی‌تر عمل کنیم.

وی افزود:  در دوره کرونا شرکت‌هایی داشتیم که محصولات بهداشتی تولید می‌کردند و زمانی مسائل و مشکلات ما حل شد که گروه‌های مردمی وارد میدان شدند و اگر اقتصاد کشور حرکت عمومی شد آن وقت می‌توانیم بگوییم که جایگاه مردم مشخص است و فضا برای آن‌ها فراهم است.

عبودتیان افزود: در سال جدید در بخشی به دنبال اصلاح ساز و کار‌ها هستیم. راهبرد مهمی که دولت عزم خود را به آن طرف برده ایجاد الگو‌های مقیاس کوچک محور است. این اقتصاد نیاز به یک سری زیر ساخت‌ها دارد. اکنون حرف از ورود مردم است و آن وقت در این شرایط باید قوانین وساز و کار‌های آن را داشته باشیم تا بتوانیم از داشته‌های کشور استفاده کنیم.

دیگران خوانده اند:  پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی مطابق حقوق بین‌الملل انجام شد

وی ادامه داد: مردم باید حس کنند که می‌توانند از منابع کشور استفاده کنند و برای کوچک مقیاس‌ها نیاز داریم از زیر ساخت‌های کشور استفاده کنند. آن چیزی که تا اکنون بوده اصلا کفاف نمی‌دهد. فضای کشور را باید متوجه کنیم که مردم ما در این امر نیاز به آگاهی سازی و آموزش دارند.

وی تاکید کرد: این حرکت عرصه جدی را می‌طلبد و دولت هم عزم خود را دارد و برای حرکت عمومی باید جدی‌تر حرکت کرد.

عبودتیان گفت:بخشی از مسئولین ما علاوه بر این که به حضور مردم معتقد هستند، اما فکر می‌کنند در مسائل خرد این حضور باید عملی شود و این ناشی از تفکری غلط است و دولت باید خود را ستاد ببیند و مردم را عامل تولید. این باور اکنون وجود ندارد.

وی ادامه داد: شخص رئیس جمهور این اعتقاد را دارند و این موضوع نیاز به فرهنگ سازی دارد. امسال مسئله ما توده مردم و همه افراد از هر قشری هستند و این با یک موضوع حل می‌شود و آن است که مردم باید رزمنده‌های رزم اقتصادی باشند.

دیگران خوانده اند:  ثبت‌نام بیش از ۷۰ هزار دانشجو برای دیدار با رهبر معظم انقلاب

در ادامه محسن زنگنه نماینده مجلس شورای اسلامی در ارتباط با تحقق شعار سال در مردمی سازی اقتصاد و عملکرد مجلس گفت: در برنامه هفتم در این زمینه اتفاقات خوبی افتاده و یکی از ویژگی‌ها برنامه بحث مردمی سازی است و بیش از ۶۰ بار در این برنامه نسبت به مشارکت مرم و ورود مردم به اقتصاد در حوزه‌های مختلف آن بحث و بررسی شده و از صنایع بالادستی مانند نفت وگاز گرفته تا حوزه‌های کشاورزی و انرژی و حتی در خصوص واگذاری زمین در همه این موارد ماده تبصره‌های لازم را آوردیم.

وی افزود: فکر می‌کنیم شعار امسال ویژگی مهمی دارد. همه داشته‌های دولت و خرد جمعی در مجلس جمع شدند و برنامه‌ای نوشتند که رهبری عملا این برنامه را تایید کردند و اگر بخواهیم هر کاری در این زمینه کنیم  از دولت خواهش می‌کنم که ذیل همین برنامه هفتم باشد.Source link

دیگران خوانده اند:  اروپایی‌ها فروش تسلیحات به رژیم اسرائیل را متوقف کنند
سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *