مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری تهران اعلام کرد؛

 رضا محمدی در پایان دویست و بیست و پنجمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه زباله‌گردی جرم است، گفت: در ماده ۶ قانون مدیریت پسماند به این موضوع اشاره شده، اما متاسفانه برای این جرم جریمه سنگین دیده نشده است.

وی با اشاره به اخذ دستور قضایی برای برخورد با ریشه زباله‌گردی و پلمب مراکز ضایعات فروشی، افزود: با پیگیری‌های انجام شده و همراهی دادستانی تهران توانسته‌ایم گاراژ‌ها و چهاردیواری‌های ضایعات‌فروشی‌ها را شناسایی و آنها را پلمب کنیم؛ به طوریکه در نوروز امسال ۱۴۰ الی ۱۵۰ گاراژ و مراکز ضایعات‌فروشی پلمب شد.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به کاهش زباله‌گردی در سطح شهر تهران تصریح کرد: این موضوع ناشی از پلمب مراکز ضایعات‌فروشی در سطح شهر تهران است؛ به طوریکه بر اساس آمار ۷۰ الی ۸۰ درصد زباله‌گردی در تهران کاهش پیدا کرده است و همانطور که گفته شد دلیل آن پلمب مراکز ضایعات‌فروشی است.

دیگران خوانده اند:  نظر هیات منصفه دادگاه مطبوعات در پرونده‌های «مأمن سیاسی» و «نگرش امروز»

محمدی با اشاره به مافیای زباله‌های خشک گفت: با توجه به اینکه زباله‌های خشک ارزشمند هستند، مافیایی در دل آنها قرار دارد و به همین جهت ما به دنبال شناسایی مراکز ضایعات‌فروشی بوده و هستیم و ان شاءالله با احکام قضایی این مراکز در ادامه پلمب خواهند شد.

وی در ارتباط با تردد سگ‌های ولگرد در سطح شهر تهران خاطر نشان کرد: ابتدا باید به این موضوع اشاره کنم که در محل آرادکوه، مکان جدیدی برای ساماندهی سگ‌های ولگرد جانمایی شده که این محل به محل قبلی در آرادکوه اضافه خواهد شد تا در محل جدید سگ‌ها را غربالگری کنند.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در خصوص واگذاری سگ‌های ولگرد به عنوان سگ‌های نگهبان به متقاضیان گفت: این موضوع انجام می‌شود؛ البته تعداد واگذاری آنها با توجه به موقعیت جغرافیایی پایتخت کم است؛ چرا که اکثرا سگ‌ها برای گله‌های گوسفند و ویلا‌ها استفاده می‌شوند.

دیگران خوانده اند:  عوامل بحران‌آفرین معرفی شوند

محمدی در ارتباط با کاهش تعداد سگ‌های ولگرد در پایتخت تصریح کرد: با توجه به قرارداد‌های جدیدی که با پیمانکاران بسته شده است تردد سگ‌های ولگرد در محدوده‌های ضایعات‌فروشی‌ها به عنوان یک نمره منفی محسوب می‌شود و بر این اساس بر اساس آمار سامانه ۱۳۷ مربوط به اسفندماه، تردد سگ‌های ولگرد در اسفندماه ۱۷ الی ۱۸ درصد در پایتخت کاهش یافته است.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *