سید مهدی سید صالحی کارشناس فوتبال درباره شکست تیم سپاهان برابر تیم صنعت نفت آبادان در هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال اظهار کرد: تیم سپاهان با تیم صنعت نفت آبادانی بازی داشت که این تیم محکوم به برد بود به خاطر اینکه هم سرمربی تیمشان عوض شد و هم اینکه دنبال اولین پیروزی در خانه خود بود و انتهای جدول هس. هر چه به پایان لیگ نزدیک‌تر می‌شویم این جور تیم‌ها انتحاری بازی می‌کنند و دنبال این هستند که موقعیت گلزنی به وجود آورند.

سید صالحی گفت: تغییری که مواریس در این بازی داده بود، دوباره دابو را به خط دفاع آورد و در کنارش از دانشگر استفاده می‌کرد و رامین رضاییان و امید نورافکن را در جناحین گذاشته وزکی پور را یک خط جلوتر برده بود. همچنین مورایس  در خط هافبک از رضا اسدی، محمد کریمی و فرشاد احمد زاده  بهره برد و در خط جلو هم از شهریار مغانلو کاوه رضایی استفاده کرد.

او افزود: به طور طبیعی تیم سپاهان بازی را خوب شروع کرد و دنبال بازی مالکانه بود، اما تفکرات فراز کمالوند این بود که تیمش عقب بنشیند و از توپ‌های بلند و مستقیم برای عمق خط دفاع سپاهان استفاده کند و بازیکن سرعتی در زمین مسابقه گذاشته بود و سعی می‌کردند  که از اشتباه خط حمله و هافبک حریف اصفهانی خود استفاده کنند و ضد حملات بزنند که در  ۲ غافلگیری گل دریافت کرد و کاشته خوبی هم بازیکن صنعت نفت زد که دروازه سپاهان نتوانست به خوبی دفع کند و گل خورد.

کارشناس فوتبال تصریح کرد: بعد از آن سپاهانی‌ها موقعیت‌های زیادی را روی دروازه صنعت نفت خلق کردند و عدم تمرکز در خط حمله باعث شد که مهاجمان موقعیت‌ها را یکی پس دیگری از دست بدهند. در نیمه دوم بازی یک طرفه بود و تیم صنعت نفت آبادان با تعویض‌هایی که فراز کمالوند انجام می‌داد  به دنبال این بود که لایه‌های دفاعی خود را بیشتر کند و می‌خواستند ضد حمله به حریف اصفهانی خود بودند. البته تیم سپاهان موقعیتی به حریف خود نداد و کماکان بازی در اختیارش بود. در این جور بازی‌ها که بازیکنان موقعیتی به دست می‌آورند باید به نحو احسن استفاده کنند و در نیمه دوم هم سپاهانی‌ها یکی، ۲ موقعیت خوب داشتند که نتوانستند به گل برسند. با مساوی که استقلال گرفته بود و سپاهانی‌ها می‌توانستند فاصله شان با صدر جدول را نزدیک کنند، اما این اتفاق نیفتاد وشکست خوردند.

دیگران خوانده اند:  چوب و توپ چوگوی ایران به سازمان ملل متحد هدیه شد

او درباره اینکه علت ناکامی سپاهان در لیگ برتر فوتبال را چطور ارزیابی می‌کند، گفت: من احساس می‌کنم تمرکز سپاهان به خصوص در خط حمله بهم خورده است و بازیکنانش تمرکز سابق را ندارند. همچنین تفکرات مورایس این است که بتواند از تمام ابزارش استفاده کند، اما در برخی از بازی‌ها همب دشانس هم بودند. در بازی با صنعت نفت خیلی موقعیت گلزنی داشتند، اما به راحتی فرصت‌ها را از دست می‌دادند. در حالی که در نم فصل اول این موقعیت‌ها را به گل تبدیل می‌کردند. اگر موقعیت‌ها برابر تیم‌هایی مثل صنعت نفت از دست بدهیم کار سخت‌تر می‌شود، به خصوص در نیم فصل دوم که دروازه‌ها کوچک می‌شود و یک مقدار تمرکز سپاهان بهم ریخته است.

سید صالحی درباره اینکه تیم سپاهان از کورس رقابت با مدعیان قهرمانی دور شده است، گفت: نه،   به نظرم تیم سپاهان هنوز شانس قهرمانی دارد، چون بازی‌ها هنوز مانده است. همه تیم‌ها با حریفانی بازی دارند که در ته جدول حضور دارند و یکسری از تیم‌ها  هم به دنبال اعاده حیثیت  هستند. در مجموع باید ببینیم که چه اتفاقاتی رقم می‌خورد.

کارشناس فوتبال درباره برد پرسپولیس برابر تیم گل گهر بیان کرد: دقایقی از بازی در دست پرسپولیس بود و این تیم به دنبال بازی مالکانه بود. به نظرم سرخپوشان با خلاقیت ارونوف به برتری در این بازی رسیدند و با شوتی که زد و کار‌هایی که انجام داد و توانایی که  در حفظ توپ و پاسکاری از خودش نشان داد، باعث شد سرخپوشان در نیمه اول از حریف خود سرحال‌تر باشند و موقعیت سازی روی دروازه گل گهر کند. اما در نیمه دوم یک مقدار بازی پایاپای بود مخصوصا از دقیقه ۷۵ به بعد توپ در اختیار گل گهر بود و دنبال این بودند که به گل برسند. به نظرم سرخپوشان در نیمه دوم هم موقعیت گلزنی داشت و اگر ارونوف یک مقدار از خودخواهی اش دست برمی داشت و پاس گل می‌داد  در آن  صورت پرسپولیس می‌توانست باز هم به گل برسد. در مجموع پرسپولیس روی تجربه و استعداد ارونوف توانست ۳ امتیاز بازی را بگیرد.

دیگران خوانده اند:  رود حریف سیتسیپاس در فینال مسابقات تنیس مونته کارلو شد

او درباره اینکه عملکرد امیر رضا رفیعی درون دروازه پرسپولیس را چطور دیده است، گفت: به نظرم دروازه بان با اعتماد به نفسی نشان داد و در یکی، ۲ صحنه توانست از مسعود طاهر کاظمی مهاجم  گل گهر توپ بگیرد. به نظرم رفیعی بازی با پایش خوب است و درون دروازه مثل یک گلر باتجربه عمل می‌کند و در ۲ بازی که انجام داده توانسته استعداد خود را نشان بدهد.

سید صالحی درباره تساوی استقلال برابر تیم مس رفسنجان بیان کرد: تیم استقلاربا تیم مس رفسنجانی بازی داشت که جواد نکونام برخلاف بازی‌های گذشته از مارشاریپوف در خط هافبک بهره برد  و روزبه چشمی را از هافبک به خط دفاع آورده بود   و سیلوا را بیرون گذاشته بود و می‌خواست  تیمش بازی تهاجمی ارائه بدهد به خاطر اتقادات و صحبت‌هایی که  مطرح بود که تیم استقلال اقتصادی نتیجه می‌گیرد. این ۲ تیم در جام حذفی مقابل یکدیگر  بازی کرده بودند و به خوبی همدیگر را آنالیز کرده بودن. نویدکیا به دنبال این بود که خط هافبک استقلال را تحت فشار قرار بدهد و همان دقایق ابتدایی هم به گل رسد. ما ۴ لحظه مهم در فوتبال داریم که مس رفسنجان در این دقایق طلایی از استقلال بهتر عمل کرد و از نابسامانی و بهم ریختگی خط دفاع استقلال استفاده کرد و همان دقایق ابتدایی به گل رسید، اما بعد از آن استقلال سوار بازی شد و گل زد و شوت مهرداد محمدی و ضربه بلانکو به گل تبدیل نشد.

او افزود: در نیمه دوم بازی هم تیم مس رفسنجان از اشتباه خط دفاعی استفاده کرد و به گل دوم رسید. تیم استقلال در بازی‌های قبلی کمتر به حریفان خود موقعیت می‌داد، اما این بازی هم به خاطر هجومی بازی کردن باعث شد که راحت به حریفان خود موقعیت بدهد. تمرکز در خط دفاعی استقلال وجود نداشت و همین عاملی شد که استقلال بازی را مساوی کند و در دقایق آخر می‌توانست به گل برسد. در مجموع تیم استقلال از لحاظ هجومی عملکرد بهتری داشت، اما از لحاظ دفاعی تمرکزش پایین بود.

دیگران خوانده اند:  اوسمار ویرا از سرخپوشان جدا شد

کارشناس فوتبال درباره اینکه شانس کدامیک از تیم‌ها برای قهرمانی بیشتری دارند، گفت: شرایط بالای جدول به صورتی است که تیم‌های استقلال، پرسپولیس، سپاهان و تراکتور جزو مدعیان قهرمانی هستند و هر کدام منتظر لغزش دیگری هست. باید ببینیم در هفته‌های بعدی چه اتفاقاتی می‌افتد و احتمال دارد تا روز‌های آخر  طول بکشد تا قهرمان مشخص شود.

او درباره اینکه عملکرد تیم‌ها در هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال را چطور ارزیابی می‌کند، گفت: به طور طبیعی تیم‌های بالای جدول از جمله  سپاهان، استقلال و تراکتور نتوانستند نتیجه بگیرند و فقط پرسپولیس توانست از این موقعیت استفاده کند. در پایین جدول هم تیم صنعت نفت توانست اولین برد خود را در خانه به دست آورد و یک پله در جدول رده بنید صعود کند. رقابت در بالا و پایین جدول زیاد است، چون بازی‌ها حساسیت بالایی دارد. تیم شمس آذر هم خوب نشان داد و دوباره به روز‌های خوب خود برمی گردد و تیم هوادرا با مسعود شجاعی دارد خوب فوتبال بازی می‌کند. به نظرم هنوز هم تیم‌های جنوبی در معرض خطر هستند و خوزستان که مهد فوتبال کشورمان است حال و روز خوبی را ندارند. بازی‌ها در بالا و پایین جدول دارد جذاب‌تر می‌شود.

سید صالحی درباره اعتراض تیم‌ها به قضاوت داوران گفت: مشکلاتی در داوری ما وجود دارد تا زمانی که VAR نیاید و تا زمانی که این سیتم به کشورمان نیاید مشکلات ادامه دار خواهد بود. به نظرم باید هر چه سریعتر VAR  را بیاورند و فقط برای یک بازی خاص از این سیستم استفاده نکنید، چون همه بازی‌ها حساس است.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *