شاوردیان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرد؛

آرا شاوردیان عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره آمار بالای تصادفات و تلفات جاده‌ای در ایام عید نوروز ۱۴۰۳ گفت: در ایام نوروز اورژانس، هلال احمر، نیرو‌های فراجا و اداره راهداری وزارت راه و شهرسازی خیلی زحمت کشیدند و باید از آنها بابت حضور فعالشان تشکر کرد.

وی اظهار کرد: با توجه به کمبود‌هایی مثل نامناسب بودن وضع برخی از راه‌ها و نبود زیرساخت‌های مناسب در حوزه‌های مختلف باعث شده تا میزان تصادف و تلفات جاده‌ای زیاد باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: اگر آموزش، رانندگی و رعایت قوانین صورت بگیرد و از طرف دیگر زیرساخت‌ها و جاده‌های مناسب و استاندارد باشد تصادفات به حداقل می‌رسد، اما این دلیل نمی‌شود از نیرو‌هایی که در ایام نوروز در جاده‌های خارج از شهر و خانواده‌شان در جاده‌ها حضور داشتند و امنیت جاده‌ای را تامین کردند تشکر و قدردانی نکرد.

دیگران خوانده اند:  عملکرد دستگاه‌های مسئول در حوزه آسیب‌های اجتماعی به شکل مستمر رصد می‌شود

نماینده ارامنه تهران و شمال کشور بیان کرد: علت تصادفات در جاده‌ها ابعاد مختلفی دارد که یکی از آنها استاندارد ماشین‌هاست، چون ایمنی خودرو‌ها خیلی مهم است.  

وی ادامه داد: باید آمار تصادفات خودرو‌های داخلی و خارجی را آنالیز کرد لذا بحث ایمنی خودرو‌های ساخت داخل خیلی مهم است. الان چند سال است همیشه این تذکرات بوده که ایمنی خودرو‌های ساخت داخل بالا برود، اما علاوه بر اینکه ایمنی بالا نرفته، قیمت خودرو‌های داخلی خیلی بالا رفته و از زمان ثبت‌نام خودرو تا تحویل آن چهار الی پنج ماه طول می‌کشد.

شاوردیان گفت: کیفیت و تکنولوژی خودرو‌های داخلی برای چند سال پیش است همچنین به بحث ایمنی جاده‌ها و زیرساخت‌ها باید پرداخت البته بیشتر جاده‌های ما چهار بانده یا دو بانده و یا بزرگراه هستند، اما باز ایمنی جاده‌ها در تصادفات بی‌تاثیر نیست.  

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: رعایت نکردن قوانین و نبود آشنایی با قوانین به رانندگان برمی‌گردد، چون ممکن است به قوانین مسلط نباشند و یا دلایل دیگر داشته باشد لذا رعایت نکردن قوانین، ایمنی جاده‌ها و کیفیت خودرو‌ها از عوامل مهم در حوادث جاده‌ای است که منجر به فوت هموطنانمان شده است.

دیگران خوانده اند:  ایران پاسخ هر تجاوزی را کوبنده‌تر از قبل خواهد داد

وی گفت: باید همان‌طور که در ایام اربعین جلساتی را در کمیسیون عمران مجلس گذاشتیم و گزارشاتی را از اورژانس، فراجا و راهداری دریافت کردیم که چه خدماتی در ایام اربعین انجام دادند لذا پرداختن به حوادث جاده‌ای مثل سنوات گذشته در دستورکار کمیسیون عمران است به همین دلیل از دستگاه‌های مختلف دعوت خواهیم کرد بیایند به ما گزارش دهند که چه خدماتی ارائه دادند و بالطبع درباره آمار تصادفات و تلفات نیز صحبت خواهد شد.  Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *