حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و فیصل مقداد، وزیر امور خارجه سوریه امروز دوشنبه ۲۰ فروردین ماه با حضور در ساختمان جدید بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق آن را افتتاح کردند.

امیرعبداللهیان بعد از افتتاح ساختمان جدید در جمع خبرنگاران گفت: خرسندیم که در فاصله کوتاهی ساختمان جدید بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق با حضور برادرم آقای فیصل مقداد و معاونین محترمشان در وزارت خارجه سوریه افتتاح شد.

ساختمان جدید بخش کنسولی سفارت کشورمان در مجاورت ساختمان قبلی در نظر گرفته شده است و طبق اعلام سفارت ایران در دمشق ۱۸ فروردین ماه فعالیت خود را آغاز کرد.

بخش کنسولی یکی از ساختمان‌های دوگانه مقر سفارت جمهوری اسلامی ایران است که هفته گذشته در اثر حمله موشکی بی سابقه دشمن صهیونیستی تخریب شد.

هواپیماهای جنگی اسرائیل روز دوشنبه ۱۳ فروردین به ساختمان وابسته به سفارت ایران در سوریه حمله کردند. حسین اکبری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه گفت این حمله با جنگنده اف ۳۵ و شش موشک انجام شده است.

دیگران خوانده اند:  رئیس‌جمهور ۲ قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

سپاه پاسداران ساعاتی بعدتر در اطلاعیه‌ای گزارش‌های پیشتر منتشرشده درباره شهادت سرداران محمدرضا زاهدی و محمد هادی حاج رحیمی و پنج تن از همراهان آنها در این حمله را تأیید کرد.این حمله با مخالفت کشورها و مقام‌های مختلف روبرو شده است.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *